Тематичний вечір "Мене не можуть люди не почути" присвячений Ліні Костенко.
Її називають королева української поезії, совість нації. Її слово - в саме серце. Воно хвилює і пронизує, збагачує інтелектуально, звеличує душу і серце, чарує красою слова.
День бібліотворчості у бібліотеці КЗ "Шелестівський ліцей"
До 95-річчя дитячого письменника Всеволода Нестайка проведено літературну вікторину та конкурси "Найкраща ілюстрація за творами Всеволода Нестайка", "Найцікавіший відгук про твори Всеволода Нестайка". Найактивніші учні отримали подяки.
З учнями 4, 5, 6 класів проведено гру "Літературний аукціон". Переможці гри.
Учні 7 класу взяли участь у дискусії "Чому наше майбутнє залежить від читання". Обговорювалися важливі питання: чи потрібно сьогодні читати художню літературу?; чи є читання шляхом до успішного майбутнього?
Найпростіший спосіб виростити грамотних дітей - це навчити їх читати та показати, що читання - це приємна розвага, не робота, а насолода. Твори, прочитані дітьми, стають частинкою їхнього інтелектуального досвіду, за умови, якщо твір прочитано осмислено.
Учні знайшли багато аргументів на користь читання. Книги містять всю людську мудрість, вони повчають, захоплюють, вражають. Книги допомагають виховувати у нас особистість, дають матеріал для роздумів, пропонують кращий інтелектуальний відпочинок.
4 жовтня Всесвітній день захисту тварин. З цієї нагоди з учнями 2 класу була проведена бесіда. Діти поділились розповідями про своїх домашніх улюбленців. Також учні дізналися про художню та довідкову літературу про тварин, яку можна почитати вдома та в бібліотеці. Потім діти із задоволенням пограли в літературну гру "Відгадай загадки про тварин".
І жовтня - День українського козацтва. Українське козацтво заклало основи української державності. Багато подій нашої історії беруть свій початок із козацьких часів. Сьогодні особливо важливо знати свою історію. Щоб розширити кругозір читачів, у бібліотеці підготовлено тематичну полицю "Козацтво у літературі", а учні 8 і 10 класів взяли участь у козацькій лото-вікторині.
2 квітня весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Це свято нагадує про важливу роль дитячої книги у житті юних читачів. Адже книга відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, за допомогою художніх образів розкриває таємниці життя. Свято відзначається 2 квітня, тому що в цей день народився автор улюблених дитячих казок - Ганс Крістіан Андерсен. Андерсен писав свої казки так, ніби розповідав їх дітям. Письменник нікого не повчає, він просто веде нас по своїй казковій країні і спонукає думати і співпереживати. З нагоди Міжнародного дня дитячої книги з учнями 4 класу була проведена літературна гра за казками Г.К. Андерсена.
29 березня наша бібліотека перетворилася на інтелект-кафе "Я пізнаю світ". Відвідувачі кафе, учні 7 і 8 класів, скуштували різні страви та отримали інтелект калорії. Меню інтелект-кафе: бутерброди "Біологічні", суп "Країни світу", борщ "Український", рагу "Географічне", котлети "Спортивні", десерт "Асоціативний" та напій "Столичний".
27 березня читачі нашої бібліотеки грали в гру "Впізнай казку". Переможцем став учень 2 класу Дідоренко Микола. Потім діти навчилися робити закладинку-олівець у техніці орігамі.
26 березня читачі нашої бібліотеки мали можливість знайти нове хобі та повчитися чудовому мистецтву вишивання хрестиком на майстер-класі "Вишивка хрестиком".
25-31 березня Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
У нашій бібліотеці Тиждень розпочався грою літературне лото "Шевченкіана". У грі взяли участь учні 9 класу.
21 березня - Всесвітній день поезії. Відзначається він із 2000 року. Поетичне слово розвиває уяву, вчить людину мислити, допомагає розібратися в своїх переживаннях, викликає найрізноманітніші емоції...
Учні 4 класу провели День поезії у бібліотеці. Спочатку поговорили про поезію, почитали вірші. Потім виконували творчі завдання та отримували за них слова. Із цих слів склали цитату Ліни Костенко про поезію.
"Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі"
Ліна Костенко
Пророчі Шевченкові слова
З 4 по 10 грудня проводилася акція "Національний тиждень читання". Ця Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція має на меті консолідацію українського суспільства навколо читання як життєвої стратегії. В рамках акції було проведено ряд заходів.
Тиждень читання 23
Голосні читання. Для читання було обрано твори Наталі Забілої. Після читання діти висловлювали свої думки та ділилися враженнями.
Літературна гра "Літературне лото" за сюжетами українських народних казок з учнями 2 класу.
Презентація "Україна! Знов і знову відкриватиму тебе!"
21 березня - Всесвітній день поезії
Хвилинка поезії.
Григорій Сковорода (1722 - 1794) - один з найбільших і найзагадковіших філософів світу. Своїми поглядами він випередив час на декілька століть. За життя Григорій Сковорода не видав жодної книги. Його твори зараз привертають увагу читачів, що намагаються наблизитися до глибинних витоків "мандрівного філософа" й осягнути всю незбагненну мудрість його містики.
Завжди сучасний Сковорода. Учнівський проект.
З 1 по 31 жовтня проводиться Всеукраїнський місячник бібліотек.
24 лютого 2022 року розпочалася військова агресія російської федерації проти України. Війна порушила мирну творчу працю українського народу. Гинуть люди, мільйони вимушені покинути рідні домівки. Земля стогне від болю, кров людська проливається від рук російських окупантів. Український народ став на захист своєї держави, показавши відданість і любов до України. З непохитною вірою у перемогу та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбуватиметься під гаслом "У нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи"
Поетичний куточок.
Поети здатні витончено і образно передавати красу навколишнього світу, вони зачаровують красою звучання. Іхні дивовижні рядки виховують почуття любові до рідного краю, гордості за свою національну приналежність. Кожне слово сповнене актуальності. Нехай вірші про рідну квітучу Украіну надихають нас на спільну перемогу.
З учнями 4 класу проведено урок-гру з елементами краєзнавства “Люби і знай свій рідний край”. Спочатку діти переглянули презентацію про рідне село Шелестове, потім виконували різноманітні завдання. З виконаних завдань діти оформили газету “Я люблю Украіну”.
12 жовтня в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек з учнями 10 класу проведено урок позакласного читання “Літературне сузір'я Харківщини”.
Мета: познайомити учнів із творчістю митців Харківщини, виховувати любов до рідного краю, гордість за талановитих митців Харківщини.
Знання про рідний край формує громадянина України.
Бібліотечний урок “Як до нас приходить книга” з учнями 2 класу.
Урок позакласного читання у 3 класі "Мій пухнастий товариш - кішка"
Напрямки діяльності бібліотеки